Przegląd Australijski
Image Map

Strona
główna
Australia
z oddali
Świat Tubylców
Australijskich
Wędrówki
kulinarne
Piórem,
Pędzlem i...
„Panorama”
- miesięcznik
Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012

Festiwal Kościuszkowski w Górach Śnieżnych

marzec 2012

Już po raz szósty!


Kosciuszko Heritage zaprasza na Szósty Festiwal Kościuszkowski w Górach Śnieżnych, który odbędzie się w czasie ferii szkolnych, w sobotę 14 i niedzielę 15 kwietnia br. Patronem festiwalu jest ambasador RP w Australii, Andrzej Jaroszyński.

W programie: uroczysta promocja monografii Felixa Molskiego pt. „The best of Human Nature - Sir Strzelecki’s humanitarian work in Ireland”, Polsko-Aborygeńskie Loty Przyjaźni nad Górą Kościuszki, oficjalna premiera filmu dokumentalnego Oskara Kantora o kontrowersyjnych losach Pomnika Pawła Edmunda Strzeleckiego; dwa recitale fortepianowe w wykonaniu sydnejskich artystów: Krzysztofa Małka i Oliwii Urbaniak. Występy gościa z Polski - Arkadiusza Buczka , jedynego w Polsce producenta instrumentu didgeridoo. Również w programie: Mystery Wedding – ceremonia ślubna pod pomnikiem Strzeleckiego; występy artystów irlandzkich oraz polonijnych, a także zespołów folklorystycznych KUJAWY & LAJKONIK. Pyszne polskie dania przygotowane przez ekipę Wiesława Paździora (Polonez Smallgoods). Degustacja piwa Kosciuszko.

Jeśli masz przyjaciół irlandzkich lub aborygeńskich, daj im znać i przywieź ich z sobą.

Główne imprezy festiwalowe odbędą się na wolnym powietrzu: w parku przy zabytkowym kościele w Moonbah oraz na lotnisku w Jindabyne. Warto więc zabrać ze sobą koce i składane krzesełka, a może nawet namioty; dozwolona jest własna wałówka.

Szczegółowe informacje: Ernestyna tel. 9484 1740, email: ernestyna@kosciuszkoheritage.com

Uwaga mieszkańcy Sydney

Osoby, które pragną wybrać się na festiwal kościuszkowski autokarem, proszone są o kontakt z Wiesławem Paździorem, tel. 9644 9280 (można zostawić wiadomość na automatycznej sekretarce).

W cenie wycieczki — ok. 200 dolarów — luksusowy transport i noclegi ze śniadaniami.

Wyjazd z Klubu Orła Białego w Cabramatta w piątek 13 kwietnia o 9 rano.

Odjazd z Jindabyne w niedzielę 15 kwietnia póżnym popołudniem. Tel. Wiesiek 9644 9280.


Ernestyna Skurjat-Kozek


Zobacz: Program Festiwalu Kościuszkowskiego


Poleć ten artykuł znajomemu | zobacz co słychać na forum
Copyright © Przegląd Australijski 2004-2011